Proč pracovat pro Registr překladatelských firem?

Co je Registr překladatelských firem?

Dnešní globálně propojený svět si vynucuje intenzivní komunikaci mezi firmami, institucemi i jednotlivci z různých zemí. Firmy se chtějí uplatnit na zahraničních trzích a spolupracovat se svými zahraničními protějšky. Neobejdou se při tom bez profesionálních překladatelů a tlumočníků. Při sňatku s cizincem je pro tlumočení obřadu nezbytný soudní tlumočník, obdobně třeba pro přestup na zahraniční školu bývá nutný oficiální překlad dokumentů soudním překladatelem. Registr překladatelských firem se zaměřuje na podporu kvalitních, prozákaznicky orientovaných překladatelů, tlumočníků a agentur. Je klíčovým místem, kde mohou zákazníci překladatelských firem zanechat své pozitivní či negativní hodnocení proběhlé spolupráce a popsat, jakého oboru se daná zakázka týkala. Pomáhají tím všem, kdo tyto služby potřebují, vybrat vstřícného, spolehlivého a kvalifikovaného překladatele – odborníka na daný jazyk a obor.

Kvalitní a pečlivé překladatele musíme podporovat

V překladatelském oboru je nesmírně důležitá nejen odborná jazyková zdatnost a technická znalost ovládání techniky a pomocných překladatelských programů, ale také schopnost zakázku dobře zorganizovat, dobře odhadnout své překladatelské a časové možnosti a rychle a efektivně komunikovat se zákazníkem. Přestože profese překladatele je velmi náročná, není vázanou živností a dělat ji může každý. Protože zákazník si není schopen odevzdaný výsledek práce překladatele dostatečně zkontrolovat, vytváří se zde prostor pro šibaly, kteří překladatelské profesi moc nerozumí a jazyk umí jen z pobytu v zahraničí. Takový “překladatel” je pro zákazníky pohromou. Registr překladatelských firem sdružuje kvalitní a zkušené překladatele a chrání překladatele i zákazníky před podobnými šibaly, kteří chtějí rychle vydělat.

Garantovaný překladatel a kodex jednání se zákazníkem?

Práce správce Registru překladatelských firem spočívá v oddělování zrna od plev. Správce Registru vede pohovory s překladateli, vyhledává zkušené překladatele a zařazuje je do Registru překladatelských firem. Kvalita a všestrannost překladatelů je hodnocena přímo jejich zákazníky. Správce Registru kontroluje, zda jsou zaslaná hodnocení překladatelů od zákazníků autentická. Snaží se, aby rostl počet hodnocení překladatelů od zákazníků, aby překladatelé byli seznámeni s kodexem jednání překladatele se zákazníkem a aby co nejvíce překladatelů obdrželo statut Garantovaného překladatele. Řeší stížnosti zákazníků a dělá mediátora při řešení problémů. Pokud narazí na špatného překladatele, vyřadí ho navždy z Registru, aby nekazil dobré jméno překladatelské profese.

Co budete konkrétně dělat?

Kontrola hodnocení zaslaných zákazníky – překladatelé a agentury prostřednictvím formulářů žádají zákazníky o hodnocení a my kontrolujeme, zda si nepíší hodnocení sami. Jde i o to, aby se navzájem nepomlouvali konkurenti a hodnocení byla důvěryhodná. Ke kontrole patří i ověřování stížností zákazníků a vyřazování překladatelů z Registru překladatelských firem. Překladatelství je zkrátka náročné povolání a ne všichni, kteří ho dělají, by ho dělat měli. Budete zodpovědně oddělovat zrno od plev. V tom bude vaše práce maximálně užitečná pro tisíce lidí a firem v celé České republice.

Správa profilů překladatelů a agentur – Budete pomáhat vytvářet agenturám profily a překladatelům profesní životopisy, tak aby uvedli vše, co zákazníky zajímá.

Telefonická zákaznická podpora při vytváření profilů – Každého nového překladatele vyškolíte v ovládání našeho systému a jste mu v době vytváření profilu k dispozici.

Sjednávání smluv o inzerci – Registr překladatelských firem je místo, kde se pohybují zákazníci potřebující překladatelské nebo tlumočnické služby. Proto je to také místo zajímavé pro překladatelské agentury. K vaší práci bude patřit uzavírání smluv s agenturami na zobrazování reklamních formátů.

Telefonická prezentace Registru novým překladatelům – Abychom v každém okrese mohli zákazníkům nabídnout dostatek překladatelů, musíme oslovovat překladatele a prezentovat jim náš Registr překladatelských firem. Ukázat jim výhody získávání referencí od zákazníků a budování dobrého překladatelského jména.

Správa sociálních sítí a SEO: linkbuilding, Facebook, Twitter – K vaší práci bude patřit také propagace Registru překladatelských firem. K tomu patří psaní příspěvků na Facebook a Twitter, komunikace přes sociální sítě, vyhledávání partnerů k výměně odkazů a další aktivity vedoucí k větší známosti Registru překladatelských firem mezi uživateli, zvláště mezi firmami.

Administrativní činnosti, psaní článků atd. – Trocha administrativy se u nás také najde. Vyřizování objednávek, práce s tabulkami, mailování. Psaní článků je dalším zpestřením již tak širokého záběru práce. Nudit se určitě nebudete.

Jaké jsou předpoklady ke spokojenosti s prací u nás

Požadovanou kvalifikací je vysokoškolské vzdělání libovolného typu. Překladatelé jsou zpravidla vzdělaní lidé, a pokud by je měl kontrolovat a hodnotit středoškolák, nesli by to někteří dost nelibě. Na typu vysoké školy až tak nezáleží – ideální je humanitní vzdělání. Důležitá je argumentační pohotovost při telefonování a proaktivní přístup k řešení problémů. Ředitelé agentur ani překladatelé se prostě nenechají školit jen tak od někoho. Chtějí rychlé a jasné odpovědi na všechny své otázky a rychlá řešení svých problémů. Nechtějí poslouchat obecné řeči.

Dalším důležitým předpokladem je výborná čeština a angličtina písmem i slovem. Budete jednat i s cizinci, kde je angličtina pro komunikaci nezbytná. Pravopisné chyby v mailech také překladatelé nesnesou. Málokdo je na češtinu tak háklivý, jako právě překladatelé. Jedna hrubka a v jejich očích jste skončili.

Za samozřejmost se pokládá nadstandardní znalost práce s PC, internetovými službami a technologiemi. Měli byste umět na dálku zjistit, zda nemá uživatel v prohlížeči vypnutý Javascript, vědět něco o webové analytice a internetovém marketingu, znát základní syntaxi HTML jazyka. Při práci nepoužíváme klasický Word a Excel, ale jejich online varianty od Googlu – Google Apps. Měli byste mít také vlastní aktivní profil na Facebooku. Pokud používáte Twitter, jsou to body navíc. Znalost Google Analytics vás katapultuje do sféry ideálních zaměstnanců. Stačí ale chuť se učit a vše z již zmíněného u nás můžete dostudovat. Budete pracovat s pojmy, jako je PageView, PPC, landing page, GIF, HTML atd. 

Jaké jsou výhody práce u nás

Práce je přímo v Tišnově, tedy žádné dojíždění za klienty, vše řešíme přes internet a telefon. Budeme rádi za plný úvazek, ale pomůže nám i zkrácený úvazek; vítaná je i brigádní výpomoc. Odměna za práci se pohybuje v rozmezí 25-40 000 Kč; část je hodinová mzda, část je podíl na hospodářském výsledku – podíl z plateb překladatelů a agentur. Velkou výhodou je volná pracovní doba; můžete v práci trávit čas dle počasí venku a vašich aktivit. Jeden den 6 hodin, druhý den 10 hodin. Velká svoboda je i při plánování práce. Pro nás je důležitý výsledek. Dostanete k užívání firemní iPhone + neomezený tarif + data k použití pro soukromé účely. Součástí práce je školení internetových technologií, SEO a PPC systémů Google Adwords. Na trhu fungujeme již 18 let. Čeká vás tedy dlouhodobě perspektivní a různorodá práce.

Máte-li vysokoškolské vzdělání, hledáte práci přímo v Tišnově a rádi byste se na jazykových projektech podíleli, pošlete životopis na info@gdi.cz.

Spravujeme největší facebookovou skupinu s nabídkami práce na Tišnovsku. Pravidelně do ní přidáváme nové pracovní pozice v Tišnově a okolí. Připojte se ke skupině a Facebook vám naservíruje aktuální pracovní nabídky.
Facebooková skupina
s nabídkou práce

Práce v obcích na Tišnovsku

Členění nabídek práce dle skutečného místa výkonu zaměstnání v tišnovském regionu.

Brigády na Tišnovsku

Členění brigád dle skutečného místa výkonu v tišnovském regionu.

Práce pro specifické skupiny pracovníků

Nabídka pracovních míst pro specifické skupiny zaměstnanců, které mají určité časové, zdravotní či jazykové omezení.

Požadavky na práci

Nabídka zaměstnání pro pracovníky, kteří mají specifické požadavky na pracovní podmínky.

Články & zprávy

Představení zaměstnavatelů na Tišnovska, tipy na zajímavé pracovní pozice a příležitosti. Aktuality z tišnova a okolí. Zprávy a informace týkající se práce a zaměstnání.

Jak napsat motivační dopis

Všechny články, Rady a tipy

Jak napsat motivační dopis Motivační dopis se v posledních letech proměnil z rozsáhlých esejí ve zkrácený průvodní dopis. Jeho cílem...

Číst více >

Hledám novou práci

Všechny články, Rady a tipy

Hledám novou práci Hledání práce je často náročný a zdlouhavý proces, který vyžaduje mnoho kroků a úsilí. Uchazeči musí procházet...

Číst více >

Jak být nachystán na pohovor

Všechny články, Rady a tipy

Jak být nachystán na pohovor? Cílem pohovoru s personalisty je získat co nejvíce informací o vašich dovednostech, zkušenostech a hodnotách....

Číst více >

FB skupiny na Tišnovsku a Kuřimsku

Dění ve městě, Rady a tipy

Připojte se do regionálních FB skupin Nechcete aby vám utekly zajímavé pracovní příležitosti v regionu? Chcete něco prodat či nakoupit...

Číst více >

Proč pracovat pro Registr překladatelských firem?

Všechny články, Zajímavé pracovní příležitosti

Co je Registr překladatelských firem? Dnešní globálně propojený svět si vynucuje intenzivní komunikaci mezi firmami, institucemi i jednotlivci z různých...

Číst více >

Pomáhejte jazykovým školám s marketingem

Všechny články, Zajímavé pracovní příležitosti

Aby si studenti mohli pohodlně vybrat svůj kurz... V Tišnově funguje řada firem a projektů s celostátním rozsahem. Jedním z...

Číst více >

Tišnov – město jazyků

Všechny články, Zajímavé pracovní příležitosti, Dění ve městě, Rady a tipy

V Tišnově se zrodila řada aktivit, které mají celostátní dosah. Ať jsou to celorepubliková sportovní klání, mezinárodní mineralogická výstava nebo...

Číst více >
Nabídky práce v Tišnově

Nabídky práce na Tišnovsku. Přehled pracovních příležitostí pro všechny, kteří chtějí pracovat v místě bydliště. 

Kontaktujte nás

Práce v místě bydliště z.s.
zapsaný spolek
mistni-prace.webnode.cz
info@pracetisnov.cz